Naša športová sobota

Autor: patrik horník | 19.9.2016 o 20:38 | Karma článku: 2,73 | Prečítané:  315x

Dosť upršaná, trochu slnečná ale fajn. Na Myjave sa konala kopaničiarska desiatka, tak sme si to nenechali ujsť, ja som síce nebol, ale náš Samko sa tešil už dva dni. A večer sme mali na pláne ešte futbalový zápas.

Keďže so mnou teraz poctivo trénuje a chodíme spolu behať aj s našim Maugli-m, skoro každý deň 2km, preteky boli brnkačka. Vysvetlili sme si základný princíp, že nejde nám o víťazstvo, ale o to, aby si zabehal s ostatnými deťmi a bolo všetko ok. Nie žeby som nebol rád, keby vyhral, ale aby nemal pocit, že nás sklamal. Tak som mu vysvetlil, že som už bol na veľa, veľa pretekoch a ešte som ani raz nevyhral :).

Počasie nám  neprialo a mám pocit, že najviac asi pršalo tým najmladším, ale účasť bola celkom slušná. Spolu 300 školopovinných detí rozdelených do rôznych kategórií. Aj som bol prekvapený, to číslo bolo dosť veľké. Najväčšia starosť bola, či dostane medailu, ale našťastie dávali, takže detské túžby boli plne uspokojené.

Samotné preteky odbehol v duchu, že zúčastnil som sa, našiel si tam nejakého parťáka, a s tým to odbehol.

Potom nastala moja veľká dilema ísť na hlavný pretek, alebo nie? urobil som si alternatívu doma na kopaniciach a ako sa ukázalo, urobil som dobre, pretože ma počas behu chytili také žalúdočné problémy, že som rýchlo trielil domov :).

Otázkou potom ostalo, ako zvládneme návštevu večerného futbalu. No reku, musíme ísť, aj keby som sa mal po... Na kopaniciach bol futbalový sviatok, veď prišiel Trenčín a Samko sa nemohol dočkať, kedy konečne uvidí futbal naživo, jeho prvý naozajstný a nie v telke, ako celý čas cestou na štadión stihol kričať. A ešte dokonca v tme. On nemusí spať, ale bude na štadióne. Štadiónik celkom útulný, usporiadatelia milí, aj si ho tam starí páni vyšticovali, že či sa mu ešte nechce spať. Ale on fandil o dušu. Zaspieval si hymnu, vysvetlili sme si, ktorí sú tí naši, a potom už mohol ujúkať: "Myjava, do teho, Myjava, do teho!!!" No a keď Myjava na konci prvého polčasu strelila gól, tak kričal ešte cez polčas :). Keďže jeho futbalový sen sa splnil, dokonca musel ísť v drese na futbal, tak celý deň dopadol na výbornú.

A potom mi vlastne došlo, že má to, po čom som túžil aj ja ako dieťa, mať ozajstný futbalový dres a byť na ozajstnom štadióne na futbale. Ešte, že mu to viem splniť :).

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trump útočí na Mexičanov, nemá rád Afroameričanov. Prezidentovi neveria, že nie je rasista.

KOMENTÁRE

Trumpova Amerika prichádza o líderstvo

Neschopnosť a nepredvídateľnosť Trumpa je dôvodom pádu povesti USA.


Už ste čítali?