A zaklopem

Autor: patrik horník | 8.3.2012 o 8:36 | Karma článku: 13,89 | Prečítané:  849x

Neklopte! Známy oznam, ktorý visí asi všade. Včera som si išiel po zdravotnú kartu, kde ma čakal tento oznam. - Neklopte prosím. Sestrička pravidelne vchádza do čakárne. - a rukou dopísané - Platí aj pre tých, ktorí si prišli po kartu, alebo ju prišli vrátiť.  

Tak čakal som na to pravidelné vchádzanie do čakárne a nie a nie sa dočkať. Prešla pol hodina, dvaja ľudia z ordinácie aj vyšli, ale sestrička stále nie. Už aj ostatní čakajúci začínali byť nervózni. Po trištvrte hodine som zaklopal. Dosť rázne. Prvá otázka od sestričky bola...Kto klopal? No a ja hovorím, že ja. Aj by ma asi ohriakla, ale hneď som pokračoval, že čakám na to pravidelné vchádzanie do čakárne a neviem sa dočkať. Pochopila, že v tomto so mnou nepohne, a tak ostalo pri tom, že sme to v kľude vybavili. Akurát, že ostatní čakali ďalej a dvere sa za mnou zabuchli. Kedy sestrička vyšla potom, to už neviem. Sám sa čudujem, že som vydržal toľko čakať. Včera som tri hodiny čakal u lekárov, a tých produktívnych minút strávených vyšetrením bolo asi 10 minút. Klasický obraz. Ale nie je to o našom zdravotníctve, je to o našich ľuďoch, o takých istých Slovákoch ako som ja.

Akurát stále nechápem prečo si robíme zle? Prečo máme z toho radosť? Prečo sa chceme nad tých ľudí, ktorí sú na nás odkázaní vyvyšovať a dať im pocítiť, že sú na nás závislí? Keď teraz vidím tieto otázky, tak vidím, že sú nezmyselné, banálne a vzhľadom na naše charaktery veľmi ťažko riešiteľné. Stále najprv pozrieme susedovi do dvora, to skomentujeme a svoj bodrel nevidíme.

Čím som starší, tým menej chápem, prečo si teda robíme zle?

...a just zaklopem aj nabudúce (keď zasa sestrička nevyjde).

...ale aj to je jeden z dôvodov, aby som ostal zdravý :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?