O snehu, saniach, zime a o nás

Autor: patrik horník | 24.2.2011 o 12:49 | (upravené 24.2.2011 o 13:03) Karma článku: 7,44 | Prečítané:  632x

Zima pomaly dobieha, a tak je namieste rekapitulácia, čo s nami vlastne porobila, alebo čo sme porobili my s ňou, ale hádam sme si rozumeli :)    

Dá sa povedať, že bola v celku mierna. Extra mrazy neboli a extra sneh tiež nie. Raz bola taká, raz onaká, ale inak úspešne dotvárala kolorit našich udalostí. Do všetkého je samozrejme zapletený náš jediný synátor. December bude patriť určite jemu, veď okrem Mikuláša a Vianoc stíha ešte aj narodky. Naše nezmyselné darčeky sa nestretli s pochopením, ale obaly do ktorých boli zabalené s o to väčším. Všetci sa úfame, že to bolo dočasné nepochopenie a pomaly si ponachádzajú cestu k nemu. Ale ťažko je asi nahradiť pískaciu pivovú fľašu (taká ta umelohmotná, s ktorou sa dá úžasne búchať) a žltú tubu od Four Roses.

Kvalitu snehu sme mohli odskúšať už začiatkom decembra. Tak sme Samka zobrali na prvú sánkovačku. Potom ešte pár krát, ale musíme si priznať, že bol na to ešte malý, resp. to potešenie z nej bolo viac o nás ako o ňom. O rok to už však bude iné.

No to najhlavnejšie je asi to, že zo štvornožca sa stal dvojnožec. V decembri sa stal z rýchlolezca opatrný chodec, tzv. pridržiavač nábytkový. Jeho napredovanie je však také rýchle, že z pridržiavača sa stáva lezec nábytkový. Ešte, že u nás nie je extra na čo liezť. Popri tom zo slov mama a tata prišlo k neovládateľnému prúdu slov, ktorými kontaminuje celú miestnosť. Niekedy sme radi, že mu nerozumieme, lebo kto vie, či nám nenadáva.

Strava sa pomaly „stuhuje", čo vytvára priestor na rôzne kombinácie a stále nové ochutnávky nášho synáčika. Keď mu vždy dávame nejaké nové nepoznané chute, pýtam sa sám seba, aké to asi je, prvý krát niečo také skúšať a výskať od radosti aké je to chutné, alebo tváriť sa kyslo prekyslo a vyvaľovať tie guľaté oči, že oco, čo si mi to prosím ťa pekne dal. Inak sranda je, že mu akosi chutí všetko zdravé. Či ovocie, či zeleninu a podobne, no čo sme nečakali, že priam si pýta polystyrénový chlieb, vlarany, všelijaké pohánkové tyčinky, či cornflake-y. Nerozumieme, ale rešpektujeme :).

Aby som nezabudol Samko samozrejme pomáha pri domácich prácach. Zdvihne každú zatúlanú smietku a skúma ju tým najsamozrejmejším spôsobom, chuťovými pohárikmi. A keď vidí, žltý vysávač, tak ledva vysávač príde do miestnosti, Samko už spustí, uuuuuuuuuuuuuuuuuu. A tak vysávame v trojici. Maminka vysáva, Samko uberá na intenzite vysávania, prípadne vypína a ja pridávam, prípadne opätovne zapínam a ešte vymotávam z káblov.

 

A tak sme sa my preoslavovali, prehrali, presánkovali a preupratovali až do konca februára. Už von viac chodíme ako kočíkujeme.

A inak, posledný sneh sa z dvora nie a nie roztopiť, hydina si žije svoj hydinový život, Gia postupne zhadzuje svoju leviu zimnú srsť za jarnú, susedovie mačka chodí stále kradnúť granule a pomaly už rozmŕzajú prvé muchy...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?