Trošku mrazu a jedna výmena svetla

Autor: patrik horník | 7.2.2012 o 8:35 | Karma článku: 4,08 | Prečítané:  665x

Včera ráno som nastupoval do auta a tu zbadám, že jedno stretávacie svetlo nesvieti. Keďže chcem byť zodpovedný vodič, tak v mraze -15 si kasám rukávy a poďme na to.  

Vždy pri tejto výmene svetla sa pýtam, či sme naozaj v 21. storočí. Narábať tam s drôtikom, aby som uchytil jedno svetlo....Niet nad jemnú mechaniku, hlavne keď je hlboko mínus :). Prešla prvá polhodina a ja ťažkom odlepení veka svetla a samotnej žiarovky sa dostávam k samotnej výmene. Všetko krásne prilepil ten mráz, takže už to bola dobrá lopota dostať sa vôbec k tomu. Žiarovku som vymenil, a potom prišla moja nová logická hra, ako upevniť žiarovku tak, aby to ten drôtik držal. A vyhrával zatiaľ autor tejto hry nado mnou. Už som si aj chvíľami pomyslel, že to už radšej mať to ultramoderné auto, v ktorom nie si schopný absolútne nič vymeniť :). Došlo na najhoršie, musel som odokryť aj druhé svetlo, aby som sa presvedčil, že to robím dobre. A dobre to robím, lenže zima tiež robí svoje, a tak sa triafam ďalšiu polhodinu. Celkom premrznutý (aj keď v podstate som zimu necítil), som to konečne trafil, taaak a môže sa ísť. Moja malá rodinka mala aspoň v okne zábavu :).

Komédia č.2 nastala, keď som sadol do auta. Začala sa prejavovať zima. Však hodina bez rukávov musí spraviť svoje. Nadhadzujem sa, ako aby som išiel na traktore. Mojou základnou úlohou je udržať volant a čím skôr rozkúriť auto. Auto som nakoniec po čase aj rozkúril, ale triasol som sa ešte dobrú hodinku v robote....

Stále večer manželke sťahujem kúrenie, včera bola výnimka, včera sa kúrilo jedna radosť, tá zima sa na nestriasla, až pokiaľ som nešiel spať, aspoň hádam vo mne vymrzla bacily :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?