Veci (ne)verejné

Autor: patrik horník | 2.2.2012 o 8:18 | Karma článku: 3,68 | Prečítané:  548x

Každý sa vyjadruje o všetkom. Začalo to niekedy v jaskyniach, keď tlupa nebola spokojná s náčelníkom, zvolenými pravidlami, či zakladaním ohňa. Cez feudálne časy a sťažnosti na panskom, prešli naše sťažnosti do tovární a časom do rôznych JRD-čiek, či ZŤS-iek. Pred viac ako dvoma desaťročiami tieto sťažnosti skončili na ulici. Znova sa dnes sťažnosti dostavajú do ulíc, ale už to nie je také ako niekedy a ani asi nebude. Už niekoľko rokov nám slúži na sťažovanie internet a asi najobľúbenejšou je forma blogu. Sťažujeme, sťažujeme, sťažujeme...niekto oprávnene, niekto alibisticky, ale nenájdeme tu jeden blog, kde by sa niekto nesťažoval...

Blog sa nám štylizuje do podoby ulice, kde každý hovorí svoj názor (pocit), a je na okoloidúcich, či sa pri ňom zastavia, začnú s dotyčným komunikovať, či ho nejak ocenia. Potom na tejto ulici existujú individuá, ktoré nemajú až takú potrebu hovoriť o veciach verejných. A radšej hovoria o veciach neverejných, ba niekedy až súkromných. Niekedy sú tieto individuá považované až za narušiteľov tejto ulice a pouličníci by ich radi aj vyhodili. Ešte, že správca ulice vyhradil priestor aj pre týchto narušiteľov.

Som rád, že sú tu aj tieto individuá. Som jeden z tých, čo prehliada masy všeobecných sťažností a radšej si prečíta niečo čo niekto osobne prežil, či nejakú jeho spomienku, milú aj nemilú. V tom sa mi stáva, že človeka nikde nemožno zaradiť....akého je náboženstva, koho bude voliť. A chtiac nechtiac pozerám len na človeka, ktorý robí chyby ako ja, ktorý sa teší ako ja, ktorý plače ako ja, ktorý sa smeje ako ja. A ktorý vyvoláva moje vlastné zabudnúté spomienky, ktoré tým pádom nie sú zabudnuté :)

Nemyslím si, že všetko na svete musí mať pointu a obzvlášť blogy :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?