Nie, moja drahá, naše dieťa je ako všetky ostatné

Autor: patrik horník | 20.5.2011 o 10:48 | Karma článku: 11,96 | Prečítané:  2073x

Všetky mamy to hovoria, kde sa v tom mojom dieťati berie toľko energie. Preto sa snažím presvedčiť moju manželku, že náš syn, je ako všetky ostatné deti. Ale márne.  

Stačí mi vyčerpaný pohľad, keď sa večer vraciam z práce. Aj minule mi povedala, musím sa poďakovať tvojmu synovi, za to že chudnem. Áno, vrtuľa v zadku a ide. Je skoro nemysliteľné, aby vôbec čo i len chodil, veď stále treba utekať. O nejakom sadnutí si hovoriť, to už chce nenormálne uplácanie. Hoci je len doobedie, ale dnešný program je jasný. Ráno vstať a najesť sa a ísť von. Potom prísť s veľkým krikom domov najesť sa a ísť spať. A potom ísť zasa von a potom už len umyť sa, najesť sa a spať. Lenže ísť von a von je rozdiel. Pretože, my musíme skúšať, či nám ešte Gia dovolí robiť si znej plyšovú hračku, či voda ešte stále tak parádne fŕka na všetkých a hlavne na maminu, či sú ešte schody stále privysoko, či tá čierna zem stále ešte tak práši, či nejde sused okolo, ktorý iba raz spravil osudovú chybu, že sa prihovoril Samkovi a ten mu pol hodiny (nepridávam) vysvetľoval, všetky pravdy sveta svojou hatlaninou. Jaaaj, teraz ma napadlo (aj keď spisovne je mi napadlo, ale kašlem na to, ja len, že aby ste vedeli, že zo slovenčiny predsa len niečo ovládam), on musí pri tom všetkom stále kecať. Tie malé ústa sa mu nezavrú od zobudenia až po spánok a niekedy ani ten spánok už nezabráni, aby nehovoril tou svojou japončinou zmiešanou s maďarčinou a do toho východniarsky slang a staroturanský akcent. Už teraz sa špecializuje na rôzne prejavy podporené jedinečnou gestikuláciou, ktorá sa tu nedá opísať. Úspech je zaručený, ale potrebuje publikum a je mu jedno kde, či doma, či u lekára, či na návšteve, on si ho nájde.

No je to taký ukecaný špekulant. Nemáme ani minútu na oddych. Ale inak si to už ani neviem predstaviť. Keď vidím, čo stvára a akú chuť ma žiť, tak zabúdam na všetky malichernosti, ktorými si strpčujeme celý deň a vidím len šťastné poletujúce blonďavé kučery a viac mi netreba.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?